Filtry

Wakacje w gminie Pawłowice - propozycje GOK, GOS i biblioteki

Młodsi i starsi uczniowie odliczają dni do wakacji. Zarówno szkoły, jak i jednostki kultury i sportu w Pawłowicach przygotowały dla nich ciekawą ofertę spędzania wolnego czasu.

Gminna Biblioteka Publiczna - centrala wraz z filiami organizują dla dzieci m.in. warsztaty chemiczne i gry terenowe, w trakcie których będą poszukiwane skarby, zajęcia ze sporą dawką informacji na temat otaczającego nas świata przyrody - warsztaty "Słodkie królestwo pszczół", a także zajęcia w plenerze "Dzika droga".

Dla tych, którzy wolą spędzać czas bardziej artystycznie, Gminny Ośrodek Kultury przygotował różnego rodzaju zajęcia związane ze sztuką m.in. warsztaty taneczne, teatralne, arteterapii, bębniarskie. Wybór jest duży i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Natomiast na basenie Gminnym Ośrodku Sportu w pierwszym tygodniu lipca oraz w drugim tygodniu sierpnia stanie Wodny Tor Przeszkód - atrakcja, która sprawia dużo frajdy także dorosłym. Ponadto, chętni będą mogli uczestniczyć w wycieczce kajakowej zaplanowanej na ostatni dzień lipca, a na zakończenie wakacji, w sobotę, 28 sierpnia odbędzie się Bieg Dzieci i Młodzieży połączony z dodatkowymi atrakcjami dla dzieci.

Szczegółowe informacje na temat dat oraz zapisów na organizowane wydarzenia można uzyskać bezpośrednio w jednostkach organizacyjnych i na poniższym plakacie.

Kontakt do placówek:
  • Gminna Biblioteka Publiczna - 32 47 221 98,
  • Gminny Ośrodek Kultury - 32 47 22 570,
  • Gminny Ośrodek Sportu - 32 47 24 215.


Również niektóre ze szkół zdecydowały się na zagospodarowanie czasu wolnego swoim wychowankom. Zespół Szkolno-Przedszkolny Pawłowice organizuje wyjazd m.in. do wrocławskiego zoo, do parku trampolin oraz wycieczkę górską w Beskid Żywiecki. Ciekawą propozycją dla uczniów tej szkoły jest intensywny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach mają możliwość wzięcia udziału w kreatywnych warsztatach z elementami arteterapii, a uczniowie z Golasowic pojadą m.in. na Równicę, do Szczyrku i do parku trampolin. Szczegółowe informacje na temat zajęć prowadzonych przez szkoły uczniowie mogą uzyskać w poszczególnych placówkach.

Wakacyjna oferta dla dzieci jest sfinansowana z budżetu gminy Pawłowice. Udział w zajęciach prowadzonych przez bibliotekę i ośrodek kultury jest bezpłatny, natomiast uczniowie szkół płacą tylko za bilety wstępu do kin, parków, muzeów podczas wycieczek poza teren gminy.

Więcej informacji: www.pawlowice.pl

wakacje w gminie pawłowice


Gminny Ośrodek Kultury Pawłowice

43-250 Pawłowice
ul. Zjednoczenia 67

tel. 32 4722 570Hala Sportowa w Pawłowicach

43-250 Pawłowice
ul. Szkolna 1b

tel. 032 4724215

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice