Filtry

Anita Lipnicka wystąpi w Teatrze Małym z okazji 25-lecia na scenie

Teatr Mały w Tychach zaprasza już w czerwcu na koncert Anity Lipnickiej. Artystka wystąpi z okazji 25-lecia obecności na scenie. W tyskim teatrze pojawi się w rozszerzonym składzie, z którym, jak zapowiada, zaprezentuje intymne aranżacje utworów.

anita lipnicka


Wydarzenie pierwotnie miało odbyć się w kwietniu, ale z powodu obostrzeń epidemicznych musiało zostać przełożone na piątek, 18 czerwca, na godz. 19.30.

- Każda historia ma swój początek. Każda piosenka ma swoją historię. Z żadnego wywiadu nie da się dowiedzieć o mnie tyle, co z tekstów, które piszę od ponad 25 lat. Dlatego zdecydowałam się zwieńczyć obchody swojego jubileuszu pracy twórczej wyjątkową trasą, podczas której będę nie tylko śpiewać, ale dużo opowiadać o tym, jakie tajemnice kryją w sobie moje piosenki. To będzie bardzo kameralne, bardzo osobiste spotkanie. Dlatego też wymaga specjalnej oprawy i narracji muzycznej. Na scenie pojawię się w rozszerzonym składzie, co nie oznacza, że będzie głośniej - wręcz przeciwnie. Użyję wszystkich dostępnych mi środków wyrazu by w ciszy i skupieniu zabrać słuchaczy do niezwykłego ogrodu wrażeń, gdzie to co realne przemiesza się z wyimaginowanym, gdzie surowe brzmienia akustycznych instrumentów znajdą swoje miejsce w otulinie subtelnych elektronicznych przestrzeni... Chcecie posłuchać moich opowieści? Zobaczmy się podczas trasy Intymnie... - zapowiada artystka.

Anita Lipnicka, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów na scenie obecna jest nieprzerwanie od 25 lat. Debiutowała w zespole Varius Manx, z którym nagrała dwie płyty, szybko stając się jednym z najbardziej popularnych głosów swojego pokolenia. Na koncie ma łącznie 14 albumów sprzedanych w ponad 2 milionach egzemplarzy.

Bilety do nabycia na platformie kupbilecik.pl.

Warto śledzić wydarzenie na Facebooku:
www.facebook.com/events/1618768681656413

Teatr Mały

43-100 Tychy
ul. kard. A. Hlonda 1

tel. 32 227 20 67
tel. 32 227 36 11
fax 32 227 20 67

ar / tychy.info, źródło: Teatr Mały