POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Tyski Nocny Rajd Rowerowy przez Tychy już w środę!

151 Tyski Nocny Rajd Rowerowy COVID-19 EDITION ruszy już w środę, 2 czerwca o godzinie 21.30! Wystartuje z Parku Suble i zakończy się około 30 minut po północy na Dzikiej Plaży na Paprocanach.

Nocny rajd rowerowy
Nocny Rajd Rowerowy przez Tychy już w środę! · fot. Nol Tychy


Po raz drugi uczestnicy spotkają się w nowej formule - RAZEM ale OSOBNO by przejechać ustaloną trasą na metę rajdu znajdującą się na Paprocanach. Aby się nie zgubić zawsze można jechać za innymi uczestnikami pamiętając, by zachować bezpieczny odstęp - minimum 1,5 metra. Na uczestników rajdu już od godziny 21.00 czekać będą odblaskowe gadżety w miejscu startu - Park Suble parking przy Parafii Św. Jadwigi Śląskiej.

O godz. 21.30 tradycyjnie rozpocznie się wyjazd na trasę, która tym razem liczyć będzie ok 12 km i zakończy się na Dzikiej Plaży Paprocany. Tam Beach Bar ugości nocnych rowerzystów grillem i zimnymi napojami.

Trasa rajdu przebiegać będzie ulicami miasta oraz terenami leśnymi.
Poziom rajdu: dla średnio-zaawansowanych rowerzystów.
Trasa wynosi: ok. 12 km.

Dodatkowo jeżeli lubicie rywalizację, chcecie na bieżąco mieć ilość przejechanych kilometrów, profile przewyższeń, ilość spalonych kalorii i porównać się z innymi uczestnikami! Ściągnijcie bezpłatną apkę "Aktywne Miasta" i pomóżcie Tychom w walce o tytuł: Rowerowej Stolicy Polski szczegóły na: www.aktywne.miasta.pl.

Uwaga! Udział w rajdzie jest bezpłatny. Każdy uczestnik bierze w nim udział na własną odpowiedzialność. Organizator nie bierze odpowiedzialności za wypadki powstałe w czasie rajdu oraz za szkody wynikłe w stosunku do uczestników rajdu i osób trzecich. Osoby do lat 18 jadą tylko za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów. Dzieci biorą udział tylko pod opieką opiekunów. Uczestnicy zobowiązani są do posiadania oświetlenia roweru z tyłu i z przodu. Każdy uczestnik powinien posiadać przy sobie maseczkę, aby w razie potrzeby mógł ją założyć, szczególnie wchodząc do pomieszczeń zamkniętych.

Uwzględniając przepisy RODO pamiętajcie, że biorąc udział w imprezie zgadzacie się na pojawienie się na relacjach foto i wideo. Materiały mogą być wykorzystywane do promocji Tyskich Nocnych Rajdów Rowerowych.

Rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Proszę pamiętać o odpowiednim ubiorze do pogody oraz o oświetleniu roweru!

Tyskie Nocne Rajdy Rowerowe cieszą się sporą popularnością wśród tyszan, w zależności od dnia tygodnia w którym organizowany jest rajd frekwencja przekraczała nawet 1000 uczestników. Jest to potwierdzeniem faktu, że tyskie nocne rajdy rowerowe to doskonała forma integracji rowerzystów, a na tego rodzaju imprezach bardzo łatwo znaleźć kompana do wspólnych wycieczek rowerowych.

Tyskie Nocne Rajdy Rowerowe rozpoczęły się w 2004 roku, od tej pory systematycznie odbywają się przez cały rok w 4 edycjach zimowej, wiosennej, letniej i jesiennej. Każdy rajd jest inny, uczestnicy bawili się już przy gitarze, akordeonie, dyskotece, karaoke, bądź biesiadowali we własnym gronie.

Organizatorem jest Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY. Zaprasza radny Michał Kasperczyk.

Warto śledzić wydarzenie na Facebooku:
www.facebook.com/events/305841104362237

nocny rajd rowerowy

ar / tychy.info