POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Wirtualny koncert "Trzy razy eM" w pawłowickim GOK-u

"Koncert "Trzy razy eM" to przede wszystkim powrót do przeszłości. Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach wspomina wszystkie spektakle przygotowane przez grupę musicalową "eM" od początków jej istnienia, czyli od 12 lat. Wydarzenie będzie miało swoją premierę już 1 maja o godzinie 17.00 na Facebooku GOK-u. Część druga natomiast zostanie opublikowana 29 maja. Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi!Przygotowania, próby i nagrania trwają od stycznia. Koncert został podzielony na dwie części. W pierwszej z nich - 1 maja - usłyszymy utwory z pierwszych trzech spektakli grupy "eM".Wszystko zaczęło się 12 lat temu od spektaklu "Ada to nie wypada" z muzyką z polskich filmów przedwojennych. Kolejnymi musicalami, z których piosenki zostaną odświeżone to "Alicja po tamtej stronie" w zestawieniu mocnego, rockowego brzmienia z lirycznymi balladami oraz "R&J" w klimatach rock&disco lat 80.

Druga część koncertu będzie miała premierę 29 maja o godz. 17.00, również na Facebooku GOK Pawłowice. Wtedy będzie można usłyszeć i zobaczyć wykonania piosenek ze spektakli "Upiorny Teatr", "Green Light" i "Green Light 2" oraz "Karuzela Zderzeń".

Wirtualny koncert "Trzy razy eM" w GOK Pawłowice · fot. GOK Pawłowice


Za scenariusz i reżyserię każdego z tych spektakli odpowiedzialna była Ewa Sikora - instruktorka GOK, która pracuje również z aktorami nad ich warsztatem aktorskim, dykcją, tworzy scenografię i projektuje kostiumy.

Za dobór repertuaru i przygotowanie wokalne we wszystkich spektaklach oraz w tym koncercie odpowiedzialna była Monika Kurowska. Instruktorka muzyczna obchodzi w tym roku jubileusz 15-lecia swojej pracy w Gminnym Ośrodku Kultury, a ten koncert dedykowany jest właśnie jej! "Trzy razy eM", czyli "miłość, muzyka, Monika...

Warto dodać, że młodzi artyści, którzy przed laty występowali na deskach pawłowickiego teatru, powrócili by ponownie zmierzyć się z utworami, które śpiewali w spektaklach.

Koordynatorką i reżyserem całego koncertu jest Klaudia Macharzyńska, instruktorka w GOK Pawłowice oraz wieloletnia uczestniczka zajęć teatralnych. A za zdjęcia, filmy i montaż odpowiedzialny był młody, lecz bardzo zdolny Kuba Bortlik - uczeń pawłowickiego ZSO.

Wszystkie szczegóły na temat koncertu "Trzy razy eM" znajdziecie na stronie: kultura.pawlowice.pl

Nie możecie się doczekać? Zobaczcie koniecznie wizualną zapowiedź koncertu! "

Gminny Ośrodek Kultury Pawłowice

43-250 Pawłowice
ul. Zjednoczenia 67

tel. 32 4722 570

ar, źródło: GOK Pawłowice