POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Muzeum Zamkowe znów otwarte

Muzeum Zamkowe znów otwarte


Od 16 stycznia znów można zwiedzać Muzeum Zamkowe. Po przeszło miesięcznej przerwie ponownie można wybrać się do XIX i XX-wiecznych komnat i wnętrz pszczyńskiego pałacu.

Muzeum Zamkowe jest czynne sześć dni w tygodniu, poza poniedziałkiem. Dodatkowo w każdy wtorek do końca marca turyści indywidualni bez przewodnika mogą Muzeum Zamkowe zwiedzać za darmo. Trzeba się jednak liczyć z tym, że wówczas ekspozycja jest czynna tylko częściowo; można wejść do Apartamentu Cesarskiego i komnat I piętra (za wyjątkiem Apartamentu Pana Domu i Salonu Księżnej Daisy). Na turystów i wielbicieli historii w Muzeum Zamkowym czekają również Zbrojownia, Gabinet Miniatur oraz wystawy czasowe, w chwili obecnej można oglądać wystawę fotografii zatytułowaną „Daisy, księżna von Pless: Szczęśliwe lata”.

Podczas zwiedzania można skorzystać z pomocy przewodnika w języku polskim, angielskim lub niemieckim. Rodzice z dziećmi mogą liczyć na specjalne zniżki w postaci rabatu, a grupy zorganizowane wcześniej zarezerwować wycieczki , dzwoniąc pod numer telefonu (032) 210 30 37.

smm / pless.pl