POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Koncert Noworoczny w Zamku

W sobotę 20 stycznia Muzeum Zamkowe w Pszczynie zaprasza na Koncert Noworoczny w wykonaniu Marka Mizery.

Usłyszymy między innymi genialne utwory Fryderyka Chopina, Siergieja Prokofieva i Ludwiga van Beethovena. W programie przewidziano również słynne kompozycje Claude Debussy i Karola Szymanowksiego.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. Bilety w cenie 20 zł są do nabycia w Kancelarii Muzeum. Dodatkowe informacje można uzyskać, dzwoniąc pod numer telefonu (032) 210 30 37.

Program:

Ludwig van Beethoven - Sonata f-moll op. 2 nr 1
Allegro
Adagio
Menuetto. Allegretto
Prestissimo

Siergiej Prokofiev - Sonata nr 3 op. 28

Przerwa

Fryderyk Chopin - Nokturn cis-moll op. posth.
Scherzo h-moll op. 20
Scherzo b-moll op. 31

Claude Debussy - Estampes:
Pagody
Wieczór w Grenadzie
Ogrody w deszczu

Karol Szymanowski - Serenada Don Juana z cyklu "Maski” op. 34


new / pless.pl

--------------------------------------

Marek Mizera jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Kazimierza Gierżoda (1980). Studia podyplomowe odbył u Prof. Phila Cohena w Concordia University w Montrealu. Po powrocie do kraju kontynuował naukę pracując pod kierunkiem wybitnych pianistów-pedagogów: Kajetana Mochtaka, Jerzego Godziszewskiego, Lazara Bermana i Józefa Stompla. Działalność pedagogiczną prowadził w Średniej Szkole im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Akademii Muzycznej w Warszawie (filia w Białymstoku), Instytucie Muzycznym w Korsholmie i Konserwatorium Muzycznym w Jakobstad (Finlandia). Obecnie jest profesorem w Instytucie Edukacji Muzycznej Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Od 1980 r. koncertował w kraju oraz w Niemczech, Czechach, Chinach, Francji, Austrii, Afryce, Słowacji, Bułgarii, Rosji, Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i na Kubie. Od 1997 r. występuje również jako kameralista. W 1992 r. za działalność artystyczną otrzymał nagrodę Szwedzkiej Fundacji Kultury. Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia, nagrywa także dla znanej firmy fonograficznej „DUX”.

Źródło: Muzeum Zamkowe w Pszczynie