POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Ogrody na tarasach

PSZCZYNA.

Można było wędrować wśród różnorodnej roślinności, starogreckiej ceramiki, osiołków z witek brzozowych, fontann i lampionów z piaskowca. Kto chciał, fotografował się z naturalnych rozmiarów wiklinowym koniem i przeglądał w lustrze nad sadzawką. Niezwykły ogród powstał na tarasach pszczyńskiego zamku. Stworzyli go wystawcy, którzy zjechali na III Festiwal Sztuki Ogrodów zorganizowany przez Bolesława Drzewieckiego i Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

W tym roku w zamkowych ogrodach pojawiły sięwyjątkowe elementy: nad lustrem wody można było zobaczyć prawdziwe lustro, mające optycznie powiększyć niewielką przestrzeń ogrodu. Umieszczono je w drewnianej oprawie, tworzącej całość z trejażem (osłona z pnączami, bez poprzecznych belek). W sadzawce dało się zauważyć odwrócone żarno, przez które przepływa woda. - Szum wody uspokaja - mówi twórca tej niecodziennej ogrodowej kompozycji Ryszard Brudek z Pszczyny.
Nieco inny styl tworzyły ceramiczne wazy, stoliki, postumenty - wzorowane na sztuce starogreckiej. Mogą stać na tarasach, w ogrodzie lub wewnątrz domu...

więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa (str. 7)