POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Koncert jubileuszowy w Sali Lustrzanej

Stany Zjednoczone były pierwszym krajem, który po zakończeniu I wojny światowej, 29 stycznia 1919 r., uznał niepodległą Polskę. W 90. rocznicę tego wydarzenia Ambasada USA w Warszawie i Konsulat Generalny USA w Krakowie wraz z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i innymi polskimi instytucjami organizują szereg imprez kulturalnych podkreślających wspólny wkład USA i Polski w rozwój muzyki klasycznej, jazzu i sztuki, a także rolę, jaką od wieków polscy imigranci odgrywają w kształtowaniu amerykańskiego społeczeństwa.

Koncert jubileuszowy w Sali Lustrzanej
Neal Larrabee


Jeden z koncertów upamiętniających 90. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Stanami Zjednoczonymi Konsulat Generalny USA w Krakowie i Muzeum Zamkowe w Pszczynie zorganizowały w niedzielę, 11 października 2009 r., w Sali Lustrzanej pszczyńskiego zamku.

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, władz terenowych i licznie zgromadzeni goście z zachwytem wysłuchali recitalu fortepianowego znakomitego amerykańskiego pianisty Neala Larrabee, który wykonał utwory Beethovena, Martinů, Paderewskiego, Chopina, Ravela oraz Gottschalka.

Obok Dyrektora Muzeum, Macieja Klussa, gospodarzem wieczoru był nowo mianowany Konsul Generalny USA w Krakowie, Allen S. Greenberg.

Muzeum Zamkowe