Filtry

Kuba Badach gwiazdą Festiwalu Róż w Goczałkowicach!

W najbliższą niedzielę, 3 lipca o godz. 20.00 w Parku Zdrojowym w Goczałkowicach-Zdroju koncert zagra Kuba Badach. To w ramach Goczałkowickiego Festiwalu Róż!

kuba badach


Na goczałkowickiej scenie artysta zaprezentuje się w projekcie "Tribute to Andrzej Zaucha". Jest to płyta z ponadczasowymi i międzypokoleniowymi utworami, nagrana w hołdzie zmarłemu tragicznie wokaliście.

Kuba Badach to urodzony w 1976 roku w Krasnymstawie polski muzyk, kompozytor, wokalista, aranżer i producent muzyczny. Lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. W 1988 roku jako 12-latek nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana.

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach (klasa wokalna na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej). Podczas studiów brał udział w wielu projektach muzycznych. Współpracował w tym czasie z Katarzyną Gärtner czy Robertem Jansonem, z którym nagrał utwór "Małe szczęścia". Może pochwalić się wieloma nagrodami, m.in. Fryderykiem 2011 i 2012 w kategorii Wokalista.

kuba badach

ar / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój