POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Wieczornica: Duo Performance - najpiękniejsze melodie świata

Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne Karola Miarki w Pielgrzymowicach jak co roku zaprasza na Wieczornicę, która odbywa się z okazji urodzin K. Miarki.

Z okazji 196. rocznicy urodzin Karola Miarki, dnia 24 października o godz. 17:00 w Auli Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach odbędzie koncert pt. "Najpiękniejsze melodie świata". Wystąpią w nim Monika Biederman-Pers i Piotr Karzełek. Wstęp jest wolny.

Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne Karola Miarki w Pielgrzymowicach od 18 lat stara się, aby pamięć o wybitnym działaczu pochodzącym z Pielgrzymowic przetrwała wśród następnych pokoleń. Również uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach dbają o to, aby postać patrona i jego osiągnięć była wiecznie żywa.

Karol Miarka urodził się w 1825 r. w Pielgrzymowicach, tutaj też w 1850 r. rozpoczął pracę jako nauczyciel. Był inicjatorem utworzenia wielu polskich organizacji społecznych oraz gospodarczych, dbał o krzewienie polskości oraz języka polskiego na Górnym Śląsku. Był także organistą, pisarzem oraz publicystą.

duo performance

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice