POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Wiertarka i wkrętarka. Do czego się przydadzą w domu?

Materiał partnera:

W obecnych realiach wkrętarki i wiertarki są przydatne nie tylko profesjonalistom. Również domorosły majsterkowicz lub kompletny amator z potrzebą wykonania drobnych napraw i remontów zrobi z nich użytek. Do czego mogą posłużyć takie urządzenia w Twoim domu?

Wiertarka i wkrętarka. Do czego się przydadzą w domu?


Wiertarki i wkrętarki - czym się różnią?Jest kilka czynników odróżniających te elektronarzędzia od siebie. Chodzi przede wszystkim o:

  • sposób zasilania - sieciowy lub akumulatorowy;
  • obecność udaru;
  • rodzaj głowicy montażowej - SDS, uchwyt wiertarski, samozaciskowy uchwyt.


Są wiertarki  i wkrętarki uznawane za uniwersalne, inne natomiast przygotowano głównie do zadań profesjonalnych i nie przydadzą się w domu. Jaka więc powinna być wiertarka i wkrętarka do domowego użytku?

Kiedy sieciowa wkrętarka będzie przydatna do domu?Jeśli dysponujesz odrobiną miejsca do wykonywania prac majsterkowych dobrym pomysłem będzie sieciowa wkrętarka Makita. Produkty tej marki charakteryzują się ponadprzeciętną wytrzymałością, a także uniwersalnością w zastosowaniach. Szukaj produktów z długim kablem sieciowym, najlepiej takim, który miałby przynajmniej 2 metry długości. Dzięki temu wszystko, co musisz zrobić w obrębie stołu monterskiego, będzie w Twoim zasięgu. 

Sieciowe elektronarzędzia mają zwykle większą moc określaną w watach od sprzętów akumulatorowych. Ich przewagą jest możliwość działania bez konieczności dbania o naładowanie baterii. Mogą więc służyć Ci nieprzerwanie, jeśli tylko podłączysz je do sieci elektrycznej. Wybierając wiertarki i wkrętarki sieciowe, zyskujesz również zdecydowanie wyższy moment obrotowy. Dzięki temu Twój sprzęt nie zatrzyma się w kluczowym momencie pracy pod sporym obciążeniem. Sprawdzą się świetnie w wykonywaniu otworów w twardych materiałach, takich jak beton, cegła, stal, czy szkło.

Komu przyda się wkrętarka akumulatorowa?Oczywiście zwolennicy rozwiązań akumulatorowych również mają swoje istotne argumenty. Jednym z nich jest niezależność od energii elektrycznej i możliwość pracy tam, gdzie aktualnie nie ma prądu. Ma to znaczenie podczas wykonywania prac na wyłączonej instalacji elektrycznej, kiedy wykorzystywanie wkrętarek i wiertarek sieciowych z oczywistych względów jest niemożliwe.

Akumulatorowa wkrętarka Makita w odróżnieniu od wariantów sieciowych jest bardziej poręczna w trudno dostępnych miejscach. Przyda się więc szczególnie do drobnych prac takich jak skręcanie mebli, wykonywanie drobnych napraw domowych, wiercenie w średniotwardych ścianach, wkręcanie wkrętów do drewna czy płyt GK. Należy jednak pamiętać o zapewnieniu sobie zapasu energii, dlatego najlepiej jest posiadać dwie baterie do jednego urządzenia.

Gdzie kupić wkrętarki i wiertarki do domu?Mnóstwo świetnych akcesoriów do majsterkowania w tym elektronarzędzia znajdziesz na https://www.morele.net/. Podczas wybierania odpowiedniego narzędzia dla siebie możesz nie tylko zapoznać się z jego specyfikacją, czy zastosowaniem. Ważne są też opinie osób, które kupiły interesujący Cię produkt. Dzięki temu będziesz mógł dostrzec, który z nich spełni Twoje oczekiwania. W sklepie tym znajdziesz też promocje na najlepsze sprzęty do remontów dla amatorów i profesjonalistów. Sprawdź je już dzisiaj!