POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Kwadrat - rodzaj walcówki o przekroju kwadratowym

Materiał partnera:

Kwadrat stalowy jest wykorzystywany w metalurgii, obróbce metali, inżynierii mechanicznej jako półfabrykat do produkcji wyrobów walcowanychу ,walcowania rodzajowego lub produkcji detali samochodów i wyposażenia - korki, osie, wały, popychacze itp. Stal kwadratowa stała się szeroko rozpowszechniona w budownictwie przemysłowym i cywilnym, a także w sferze domowej.Ze względu na prawidłowy kształt geometryczny, kwadrat stalowy jest używany do produkcji ogrodzeń i prętów z kutego żelaza, elementów dekoracyjnych, a także do murowania o równomiernej odległości między rzędami. Niewielka waga kwadratu stalowego gwarantuje wygodny transport i użytkowanie.

Kwadrat - rodzaj walcówki o przekroju kwadratowym


Kwadrat stali jest wyprodukowany przez walcowanie na zimno lub na gorąco.Metoda walcowania na gorąco polega na wykorzystaniu zwykłej stali węglowej, stopowej lub niskostopowej. W rezultacie kwadrat walcowany na gorąco dostarczany jest w postaci prętów, długość których jest 1,5-6,5 m, a przekrój wynosi 6-200 mm.

Długość prętów zależy również od rodzaju użytej stali: węglowej lub niskostopowej (2-12 m), stopowej (2-6 m), wysokostopowej (1,5-6 m). Tak więc długość produktów waha się od 1,5 do 12 m.

Kwadrat kalibrowany wykonany jest przez walcowanie na zimno, ma większą dokładność. W przekroju długość boku kwadratu wynosi od 3 do 100 mm.

Kwadraty stalowe kwalifikowane są po długości, która jest wymiarowa, kratna wymiarowej i bezwymiarowa.

Wyroby walcowane o bokach <5 mm sprzedawane są w motkach, > 5 mm sprzedawane są prętami.

Wyroby walcowane kwadratowe produkowane są w prętach. Standard pozwala na wykonanie rolek o boku kwadratu do 14 mm włącznie w motkach.

Zgodnie z zakresem kwadrat dzieli się na następujące podgatunki:
  • Walcowanie ogólnego i specjalnego przeznaczenia;
  • Walcowanie do produkcji konstrukcji, wykonane metodą spawaną, nitowaną i skręcaną;
  • Walcowanie do produkcji różnego rodzaju mocowań kolejowych: podkładki, zaślepki, elementy antykradzieżowe.


W zależności od dokładności wymiarów kwadrat dzieli się na grupy:
  • А - walcowanie o wysokiej dokładności;
  • Б - walcowanie o zwiększonej dokładności;
  • З - walcowanie o normalnej dokładności.


Gdzie kupić armature o przekroju kwadratowymProducentem wysokiej jakości wyrobów metalowych jest Metinvest. Możesz wybrać stalowy kwadrat, klikając link tutaj.