POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Cykl "Historia na 5 minut". Do wygrania książki Chwalby "Zwrotnice dziejów"

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie zaprasza na cykl rozmów "Historia na 5 minut" z udziałem prof. Andrzeja Chwalby, jednego z najwybitniejszych polskich historyków, autora ponad 30 książek, wieloletniego prorektora, dziekana Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spotkaniom będzie towarzyszył konkurs - do wygrania książki historyka "Zwrotnice dziejów".

zwrotnice dziejów
Zwrotnice dziejów · fot. Wydawnictwo Literackie


Rozmowy z cyklu "Historia na 5 minut" przedstawią najważniejsze zdarzenia z historii Polski (maksimum wiedzy przy minimum słów - powtórka naszych dziejów) podana w sposób zabawny, przystępny, dowcipny z odrobiną pikanterii i uszczypliwości, gęsto kraszona humorystycznym komentarzem. To dyskusje w żartobliwym tonie o wielkich decyzjach i wielkich wydarzeniach naprawdę wielkich postaci i rozmowy, które udowadniają, że historia może być po prostu świetną zabawą, mądrą rozrywką i intelektualną przygodą.

Konkurs pszczyńskiej biblioteki startuje 8 lutego. MPBP w Pszczynie będzie publikować 2 słuchowiska wraz z pytaniami. Będą się one ukazywać codziennie do 5 marca na stronie internetowej oraz Facebooku placówki. Osoba, która jako pierwsza odpowie mailowo na 2 pytania z danego dnia, wygrywa egzemplarz książki Andrzeja Chwalby "Zwrotnice dziejów" wraz z dedykacją.

Szczegółowy regulamin na stronie biblioteki: biblioteka-pszczyna.pl/2021/02/04/historia-na-5-minut-konkurs/

historia na 5 minut


Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104244
tel. 032 4471006

ar / pless.pl, źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Pszczynie