POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

29. Finał WOŚP w Pszczynie w wersji online! Będzie sporo atrakcji!

Finał z głową - takie jest hasło przewodnie 29. Finału WOŚP. 31 stycznia 2021 roku Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. W tym roku na terenie powiatu będzie kwestowało 251 wolontariuszy, znajdziemy 45 puszek stacjonarnych, a całość koordynuje 5 sztabów.

29. Finał WOŚP


Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy co roku ze zebranych środków wspiera szpitale i inne placówki w całej Polsce. Do naszego powiatu, te pieniądze również trafiają w postaci najnowocześniejszego sprzętu, a od pierwszego Finału wartość tych urządzeń medycznych, wyniosła już 1 623 806,18 zł! Warto więc wrzucać do puszek naszych wolontariuszy, gdyż może to pomóc małym pacjentom z naszej najbliższej okolicy. A szczegółowe informacje o przekazanych sprzętach można podejrzeć na stronie: www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany-sprzet - wystarczy z menu po lewej stronie wybrać Pszczynę.

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy możesz wesprzeć już dziś! E-skarbonka Miejskiego Sztabu WOŚP znajduje się pod adresem: eskarbonka.wosp.org.pl/nnbn39

Posadź się na sali!Tegoroczny, 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, będzie inny niż zwykle. Niestety ze względu na obostrzenia wprowadzone przez rząd wydarzenie będzie miało formę online, a podczas koncertów i występów nie może być publiczności. Dlatego... Posadź się na sali!

- Stwórz swoją kartonową podobiznę, koniecznie z materiałów pochodzących z recyklingu i dostarcz do nas! A my posadzimy Cię na miejscach przeznaczonych dla publiczności na sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury podczas Finału! Im bardziej pomysłowy i zabawny będzie Twój "awatar" tym lepiej. Najbardziej oryginalne postaci zostaną przez nas nagrodzone drobnymi upominkami! - zachęcają wolontariusze ze Sztabu Miejskiego WOŚP.

Kartonowe podobizny (muszą być koniecznie "utwardzone", aby stały oparte o fotele) należy dostarczyć do sekretariatu Pszczyńskiego Centrum Kultury (poniedziałek - piątek od 7:00-15:00) oraz podpisać z tyłu imieniem i nazwiskiem autora, dopisać wiek (w przypadku dzieci) oraz zostawić namiar do siebie (np. e-mail).

29. Finał WOŚP w Pszczynie w wersji online! Posadź się na sali!


PROGRAM - moc atrakcji!Mimo obostrzeń program Pszczyńskiego Finału WOŚP wypełniony jest po brzegi! Zaczynamy w sobotę 30 stycznia - o godzinie 17:00 odbędzie się transmisja online spektaklu Polish Rock (off)Musical w wykonaniu Stowarzyszenia "Take tam..." im. Artystów Międzywojnia.

W niedzielne przedpołudnie zapraszamy na zajęcia z jogi prowadzone przez Mariolę Ciesielską ze Studia Joga Medica Pszczyna. Początek zajęć o godzinie 11:00 online na Facebooku.

Niedzielne granie od lat odbywa się przy tanecznym udziale pszczyńskiej młodzieży - tak będzie i w tym roku. W przerwach między występami zespołów będzie można zobaczyć uczestników zajęć tanecznych Pszczyńskiego Centrum Kultury, Studia Tańca Catch The Flow oraz Dobrego Startu.

Scenę oddamy również solistom - podopiecznym Barbary Brody-Malon ze Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu "VoicePless". Gośćmi specjalnymi Finału będą Barbara Bandoła - starosta pszczyński, Dariusz Skrobol - Burmistrz Pszczyny oraz dr n. med. Marcin Leśniewski - dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Finałowe granie nie może obyć się bez mocnego grania! W tym roku na naszej scenie zagości zespół White Deer, jeden z laureatów ubiegłorocznego Żubrowiska. Zaraz po nim na scenie pojawi się nasza lokalna kapela now. Następnie z dalekiego Gniezna przyjedzie do nas zespół VHS, a po nich na scenie pojawi się od lat znamy i lubiany zespół Hurt.

Imprezę poprowadzi niezastąpiony Paweł Przybyła w towarzystwie Michała Pawlaka.

LICYTACJE - rejs po jeziorze, szklane serce WOŚP!W tym roku organizatorzy z licytacjami "uciekli" na specjalnie do tego przygotowany portal aukcje.wosp.org.pl. Ale atrakcji jak co rok nie brakuje! Do wylicytowania mamy m.in.
  • rodzinny rejs statkiem po Jeziorze Goczałkowickim przekazany przez Barbarę Bandołę starostę pszczyńskiego,
  • szklane/witrażowe serca WOŚP przekazane przez Dariusza Skrobola Burmistrza Pszczyny,
  • vouchery do Sztamfera,
  • vouchery do Mr. Jacob Barber Shop,
  • zoki od Gryfnie,
  • gadżety WOŚP, płyty.


Wszystkie licytacje są dostępne tutaj: www.pless.pl/wiadomosci/66875-licytacje-wosp-rejs-po-jeziorze-rower-biegowy-vouchery-zoki-i-inne-pszczyna.

Organizatorem Finału jest Pszczyńskie Centrum Kultury, Starostwo Powiatowe w Pszczynie oraz Urząd Miejski w Pszczynie, przy współudziale Stowarzyszenia "Take tam..." im. Artystów Międzywojnia oraz Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu "VoicePless".

wośp 2021

BM / pless.pl