POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

[WIDEO] Zapis spotkania z Filipem Springerem on-line

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie 21 października za pośrednictwem Facebooka transmitowała spotkanie autorskie z Filipem Springerem. Wciąż możemy oglądać zapis rozmowy!

Loading...


Pomimo pandemii udało się jednak zorganizować spotkanie z cenionym reportażystą i fotografem za pośrednictwem mediów społecznościowych! Filip Springer, pisarz i fotograf, autor wydanej w 2019 roku książki "Dwunaste: nie myśl, że uciekniesz" spotkał się z nami w internecie na profilu facebookowym pszczyńskiej biblioteki. Rozmowę poprowadziła Elżbieta Goraus.

Filip Springer jest autorem wielu cykli reporterskich oraz książek, m.in. "Miedzianka. Historia znikania", "Wanna z kolumnadą", "13 pięter", "Miasto Archipelag", "Źle urodzone". Jest stypendystą Narodowego Centrum Kultury, Fundacji "Herodot" im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Był nominowany do najważniejszych nagród literackich w Polsce. Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski, czeski i węgierski, w przygotowaniu jest także tłumaczenie na chiński. Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie. Jest współtwórcą festiwalu literackiego Miedzianka Fest.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104244
tel. 032 4471006

ar / pless.pl, źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Pszczynie