POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Australia. Gdzie kwiaty rosną z ognia. Spotkanie z podróżnikiem

We wtorek, 15 września Książnica Beskidzka zaprasza na spotkanie z podróżnikiem. Udamy się do Australii. Początek spotkania o godzinie 17.00.

Marek Tomalik
Marek Tomalik · fot. Dorota Cerekwicka / australia-przygoda.com/marek-t


Gościem bielskiej biblioteki będzie Marek Tomalik, autor książki "Australia. Gdzie kwiaty rosną z ognia". Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy. Na wydarzenie obowiązują zapisy pod numerem tel. 33 822 82 21, wew. 223.

Marek Tomalik to podróżnik, publicysta, pisarz, dziennikarz radiowy. Z wykształcenia jest geologiem. Jets pasjonatem i znawcą Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Organizuje wyprawy duchowo-przygodowe, nie tylko w australijski Outback (www.wsednosprawy.pl). Jest też twórcą i organizatorem 23. edycji Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły” oraz wielu innych imprez artystycznych. Oprócz tego pracuje jako menadżer zespołów rockowych i pisze o podróżach oraz muzyce. Jest stałym współpracownikiem magazynów National Geographic, Jazz Forum i radia RMF Classic.

Jest znany również jako autor książek o podróżach, w tym trzech o Australii. Jako dziennikarz radiowy, przez 15 lat prowadził w Radiu Kraków program podróżników „Globtroter”. Od 2017 roku zaprasza do Jasnej Strony Świata w RMF Classic. Przez kilka miał też stałą rubrykę w Przekroju pn. „Nastaw uszu!”.

Zasiadał w jury Travelerów - prestiżowych nagród przyznawanych przez National Geographic, prowadził obrady kapituły Trzech Żywiołów. Jest dwukrotnym laureatem Kolosów. Australia to jego „miejsce na ziemi”, zawsze jednak wraca w Beskidy. Skąd? Z Australii, Singapuru, Malezji, Tajlandii, Birmy, Laosu, Indonezji, Indii, Nepalu, Sikkimu, Syberii (J. Bajkał), Laponii, Egiptu, Syrii, Libanu, Algierii, Brazylii, Meksyku, Peru, Boliwii i krain Europy.

australia

ar / bielsko.info, źródło: Książnica Beskidzka