Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Letnie kino pod chmurką w dwa sobotnie wieczory w Bielsku!

Młodzieżowa Rada Miasta i Miejski Dom Kultury organizują seanse kina plenerowego. Projekcje odbędą się w dwa sobotnie wieczory na placu Żwirki i Wigury - skwerze przed budynkiem Starej Fabryki.

Żeby zaktywizować bielską młodzież, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski przekazał Młodzieżowej Radzie Miasta 50 tys. zł na realizację przedsięwzięć z dziedziny kultury. MRM przygotowała konkurs inicjatyw kulturalnych młodzieży Bielska-Białej, w ramach którego młodzi bielszczanie zgłaszali swoje pomysły. Do realizacji komisja konkursowa wybrała 5 projektów i jednym z nich jest właśnie przedsięwzięcie Miasto połączone kulturą: industrialne kino letnie. Do jego realizacji w 2020 roku wyznaczony został Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej.

kino pod chmurką


Projekcje letniego kina odbędą się w sobotnie wieczory, 8 i 15 sierpnia na skwerze przed budynkiem Starej Fabryki. 8 sierpnia o godz. 21.00 wyświetlona zostanie komedia produkcji belgijsko-francuskiej w reżyserii Philippe’a de Chauverona pt. "Czym chata bogata", a 15 sierpnia o 21.00 pokazany zostanie amerykański film "Gra o wszystko" wyreżyserowany przez Aarona Sorkina.

kino pod chmurką


Wstęp na oba seanse jest bezpłatny. Trzeba jednak pamiętać, że ze względu na obostrzenia sanitarne liczba przygotowanych dla widzów miejsc będzie ograniczona. Do ich dyspozycji ustawionych zostanie kilkadziesiąt leżaków.Impreza może zostać odwołana ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Szczegółowy regulamin wydarzenia dostępny jest na stronie: www.mdk.bielsko.pl/mdk/wydarzenie/letnie-kino-pod-chmurka

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała