Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Żubrowisko 2020: znamy zespoły! Bilety już w sprzedaży!

Choć sytuacja epidemiologiczna zmienia się dynamicznie, trwa sprzedaż wejściówek na koncert finałowy "Żubrowiska". Najważniejszy jest cel imprezy - całkowity dochód z biletów zostanie przeznaczony na leczenie (nie)małego wojownika Maciusia Cieślika, mieszkańca naszego powiatu, który choruje na SMA.

Żubrowisko 2020
Gwiazdą tegorocznego Żubrowiska będzie Cyrk Deriglasoff · fot. oficjalny profil zespołu


- Tegoroczna edycja "Żubrowiska" jest wyjątkowa, ponieważ każdy, kto kupi wejściówkę, przekaże wsparcie na leczenie 2-letniego Maciusia, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Chłopcu w walce z chorobą może pomóc terapia genowa, która kosztuje 9,5 mln zł. Kwota jest ogromna, stąd nasza mobilizacja powinna być jeszcze większa - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Mimo że w chwili obecnej na terenie powiatu pszczyńskiego ze względu na zaliczenie go do tzw. czerwonej strefy nie mogą odbywać się wydarzenia kulturalne, trudno przewidzieć, jak sytuacja będzie wyglądać 26 września, na kiedy został zaplanowany Przegląd Amatorskich Zespołów Młodzieżowych "Żubrowisko" i koncert gwiazdy wieczoru - Cyrku Deriglasoff. Organizatorzy mają nadzieję, że impreza będzie mogła odbyć się w zaplanowanym terminie.

- Zachęcamy do kupna wejściówek, które są cegiełką na leczenie Maciusia. Nawet jeżeli impreza nie odbędzie się, wejściówki będzie można wykorzystać podczas przyszłorocznego "Żubrowiska". A Maciuś potrzebuje naszej pomocy już teraz - mówi Barbara Bandoła.

Przypomnijmy, że na 26 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące zaplanowano finałowy koncert laureatów Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych (godz. 18.00). Jury przesłuchało już nagrania 23 zespołów i wybrało pięciu finalistów, którzy wezmą udział w przeglądzie: Mexyk z Łodzi, Roxana Tutaj & Good Omen z Poznania, Snowblind z Katowic, Chłodno z Pszczyny oraz White Deer z Goleszowa. W przypadku, gdyby którakolwiek z wymienionych kapel nie mogła zagrać podczas przeglądu, na liście rezerwowej czeka w gotowości pięć kolejnych zespołów z najwyższą ilością punktów.

- Wybór nie był łatwy. Przesłuchaliśmy nagrania 23 zespołów z całej Polski. Każdy z nich wyróżniał się wysokim poziomem artystycznym - informuje jury w składzie: przewodniczący Mariusz Szulakowski, Barbara Broda-Malon oraz Daniel Kurtyka.

Gwiazdą wieczoru ma być Cyrk Deriglasoff (godz. 20.00) - grupa grająca szeroko pojętą muzykę rockową.Wejściówki na koncert finałowy "Żubrowiska" można nabyć na stronie www.zubrowisko.pl Zachęcamy do wpłacania środków (minimum 25 zł) - kupując bilet, pomagasz Maciusiowi.

Organizatorami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

żubrowisko


Historię Maciusia Cieślika poznacie czytając nasz artykuł: "2-letni Maciuś z Pszczyny walczy z SMA. Zbiórka na terapię genową". Jednocześnie zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej. Poniżej publikujemy bezpośredni link do zbiórki, a tutaj znajdziecie informacje nt. prowadzonych licytacji.

BM / pless.pl, źródło: Powiat