Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

[WIDEO] Zespół now zagrał na żywo z PCKulu - zobacz zapis koncertu!

W piątek, 26 czerwca mogliśmy posłuchać ostatniego już koncertu w ramach czerwcowego cyklu "Muzyczne piątki". O godzinie 19.00 prosto z PCKulu zagrał pszczyński zespół now. Wydarzenie było transmitowane na kanale pszczyna.tv na Youtubie oraz stronie głównej portalu pless.pl. Zapraszamy teraz do obejrzenia zapisu koncertu.

Zapis koncertu na żywo zespołu now

Koncert pierwotnie miał odbyć się w skansenie, ale ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, został przeniesiony do PCKulu. Wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności, ale za to mogliśmy obejrzeć jego transmisję na kanale YouTube pszczyna.tv oraz na stronie głównej portalu pless.pl.

Organizatorami cyklu "Muzyczne piątki" było Pszczyńskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Pszczynie, pszczyńska telewizja internetowa Pszczyna.tv oraz portal pless.pl. Koncerty odbywały się pod patronatem burmistrza Pszczyny.

Koncert zespołu now w Pszczyńskim Centrum Kultury - 26.06.2020 · fot. Grzegorz Załucki


Zespół now gra muzykę, którą trudno przypisać do jednego gatunku. Występują w niej zderzenia indie, czy post-rocka. Nie zamykając się na nowe brzmienia, ciągle tworzą nowe kompozycje w coraz ciekawszych stylach. Gitarzystą zespołu jest Szymon Pałyz znany również z duetu Chłodno. Na scenie muzycznej pojawili się w 2016 roku. W 2018 w składzie zaszły pewne zmiany i w miejsce dotychczasowego basisty pojawił się Łukasz Bielecki, z którym muzycy mieli już przyjemność grać wcześniej. Grupa została wyróżniona przez publiczność w przeglądzie GIMP 2016, a w roku 2018 zdobyła tam 1. miejsce. Na koncie mają już swoją pierwszą płytę EP, a także udział w różnych festiwalach i wielu przeglądach, m.in. Letni Festiwal Rocka, Żubrowisko, czy Dni Pszczyny.

Członkowie zespołu:
  • Dorota Duda - wokal
  • Szymon Pałyz - gitara
  • Łukasz Bielecki - gitara basowa
  • Dominika Pałyz - perkusja


Więcej o now na stronie facebookowej www.facebook.com/nowpszczyna/

Zapraszamy także do wizyty na ich kanale w serwisie YouTube: www.youtube.com/c/nowband

Pszczyńskie Centrum Kultury

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551Skansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej

43-200 Pszczyna
ul. Parkowa 20 a

tel. 32 210 57 77
kom. 604508718

ups, ar / pless.pl