Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Herman, Ścisłowicz, Wrocławski - spektakl "Iluzje" w Teatrze Małym

W niedzielę 21 czerwca o godzinie 19.00 zapraszamy do nowego - wirtualnego Teatru Małego, na sztukę pt. „Iluzje” autorstwa Iwana Wyrypajewa w reżyserii Pawła Drzewieckiego.

Aktorzy grający w "Iluzjach". Internetowa premiera spektaklu Teatru Małego już 21 czerwca! · fot. Teatr Mały


Do wspólnego przedsięwzięcia Teatr Mały zaprosił znanych aktorów: Katarzynę Herman, Martę Ścisłowicz i Bronisława Wrocławskiego, których bliżej będzie można poznać dzięki zarejestrowanym spotkaniom-wywiadom „Dialog o słowie” , prezentowanym na kanałach społecznościowych Teatru w czerwcowe weekendy poprzedzające premierę „Iluzji”.

Premiera sztuki odbędzie się na Facebooku i na kanale YouTube Teatru Małego Tychy, 21 czerwca o godzinie 19.00. Spektakl będzie można zobaczyć tylko do godziny 23.59, więc zachęcamy do spędzenia tego wieczoru z Teatrem Małym!

Iluzje
Paweł Drzewiecki - reżyser spektaklu · fot. Teatr Mały


Paweł Drzewiecki - reżyser spektaklu i dyrektor Teatru Małego, tak pisze o najnowszej produkcji teatru:

- "Iluzje" to wyjątkowy tekst Iwana Wyrypajewa, stanowiący opowieść o uczuciach targających dwiema parami małżeńskimi. Dotychczas inscenizowany był w konwencji monologów prezentowanych w mediach- radiu, czy telewizji. Tym samym autor dawał swego rodzaju sugestię, że przestrzeń środków masowego przekazu, stanowić powinna miejsce rozmowy o sprawach ważnych, a uczucia takimi bez wątpienia są. Trop ten zainspirował mnie do tego, by w czasie, gdy świat tak bardzo wyhamował, i gdy zaczęliśmy na nowo doceniać kontakt i czas spędzany z najbliższymi, sięgnąć po ów tekst i spróbować odczytać go na nowo przez pryzmat możliwości jakie dają komunikatory internetowe. Tym samym bohaterowie sztuki Wyrypajewa opowiadają sobie nawzajem swoje wersje prezentowanej historii za pośrednictwem aplikacji komputerowych, i pomimo iż każde z nich tęskni za bliskością drugiego człowieka, co też wyczytać można z ich wypowiedzi, to jednak wymuszona okolicznościami zewnętrznymi sytuacja odcięcia się od reszty świata, zamyka każde z nich w osobnych przestrzeniach, czyniąc ich tym samym ludźmi dojmująco samotnymi - pisze Paweł Drzewiecki.

Iluzje
Iwan Wyrypajew, autor sztuki · fot. Teatr Mały


Iwan Wyrypajew - autor „Iluzji" to rosyjski dramaturg i reżyser, laureat międzynarodowych festiwali filmowych i teatralnych, pedagog. Jego debiutanckie Sny (1998) o młodych rosyjskich narkomanach wystawił londyński Royal Court Theatre (2001) i od tego czasu dramaty Wyrypajewa miały ponad trzydzieści inscenizacji w dwudziestu krajach. Nazywany współczesnym Czechowem, Wyrypajew podejmuje w swoich sztukach problemy życia codziennego i małżeńskiego, miłości i śmierci, wdzięczności i wiary w Boga. Odchodzi jednak od tradycyjnego spektaklu, proponując rodzaj scenicznej psychodramy z elementami koncertu, filmu, wywiadu i dokumentu, nastawionej przede wszystkim na kontakt z widzem. Krytycy piszą o jego twórczości, że „jest jak połączenie estetyki Quentina Tarantino i Andrieja Tarkowskiego” (Anna Legierska, culture.pl; kwiecień 2016).

Autor tekstu: Iwan Wyrypajew
Opracowanie scenariusza i reżyseria: Paweł Drzewiecki
Obsada: Katarzyna Herman, Marta Ścisłowicz, Bronisław Wrocławski, Paweł Drzewiecki
Kierownictwo produkcji: Dominika Porwit-Wądołowska
Realizacja nagrań audio: Tomek Cichocki
Muzyka: Joanna Piwowar-Antosiewicz
Montaż, miks, mastering: Krzysztof Kurek
Światło: Leszek Szymański
Operatorzy kamer: Arkadiusz Pająk, Piotr Stec, Michał Majocha, Maciej Górski.

Iluzje


Teatr Mały

43-100 Tychy
ul. kard. A. Hlonda 1

tel. 32 227 20 67
tel. 32 227 36 11
fax 32 227 20 67

ar / tychy.info, źródło: Teatr Mały