POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Spotkanie z Kolektywem Niebotyki, autorami książki ?Drapacz chmur i inne wynalazki?

Przed nami piąte spotkanie z cyklu ?Dom jest jak człowiek?. Gośćmi Muzeum Miejskiego będą autorzy książki ?Drapacz chmur i inne wynalazki? wydanej w grudniu 2019 roku, przedstawiającej katowicką architekturę modernistyczną. Publikacja powstała z myślą o najmłodszych, ale budzi ?apetyt? także wśród dorosłych.

Drapacz chmur i inne wynalazki


Architektura na dzień dobry i na dobranoc. Jak rozmawiać z najmłodszymi o architekturze? Czy dorośli i dzieci w rzeczywistości postrzegają ją inaczej? Jak sprawić, by przestała jawić się jako ?dorosły? temat, do podjęcia którego niezbędny jest arsenał specjalistycznego słownictwa i właściwa optyka?

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę w specjalnej cenie oraz zdobyć podpis autorów.

?Dom jest jak człowiek? to cykl zorientowany na to, co najbliższe: miejsce zamieszkania w wymiarze mikro - siedlisko, ulicę, osiedle, parafię - małą społeczność i jej codzienne życie. Gośćmi są autorzy podejmujący niepozorne, a przecież ważne etnograficznie, tematy lokalne.

Kolektyw Niebotyki tworzą: Anna Syska, Adam Pisarek i Małgorzata Cekiera - autorzy tekstów, Barbara Łyko-Grudzińska - rysowniczka oraz Tomasz Kiełkowski - wydawca i koordynator. Niebotykami, w czasach świetności moderny, czyli w dwudziestoleciu międzywojennym, nazywano ówczesne drapacze chmur. Kolektyw zajmuje się interpretacją i promocją dziedzictwa kulturowego, skupiając się przede wszystkim na architekturze, działając na polu wydawniczym oraz w obszarze edukacji kulturowej.

data: 20 lutego 2020 (czwartek), godz. 18.00
miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1
prowadzi: Anna Kura
wstęp wolny

więcej: muzeum.tychy.pl/wydarzenie/spotkanie-z-kolektywem-niebotyki-autorami-ksiazki-drapacz-chmur-i-inne-wynalazki-z-cyklu-dom-jest-jak-czlowiek/

Muzeum Miejskie w Tychach

43-100 Tychy
ul. Plac Wolności 1

tel. 32 718 20 22

BM / tychy.info, źródło: Muzeum Miejskie w Tychach