Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Znamy pierwszą gwiazdę, która wystąpi podczas Dni Pszczyny!

Pszczyńskie Centrum Kultury rozpisało konkurs na organizację Dni Pszczyny 2020. Wiadomo już kto będzie pierwszą gwiazdą tegorocznej imprezy. Na scenie w parku wystąpi zespół ENEJ. Kto uzupełni program? Tego dowiemy się w najbliższych tygodniach.

DNI PSZCZYNY 2018 - koncert MIOUSH - 18.08.2018 r.
DNI PSZCZYNY 2018 - koncert MIOUSH - 18.08.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Dni Pszczyny odbędą się 22 oraz 23 sierpnia, tradycyjnie na terenie parku zamkowego. Zgodnie z założeniami konkursu w sobotę na dużej scenie wystąpi zespół ENEJ. Z kolei drugiego dnia imprezy publiczności zaprezentować się ma "znany i uznany kabaret". Ponadto na niedzielę zaplanowano koncert "Wam Powstańcy - Gizdy z Pszczyny".

Jak czytamy w zamówieniu, mile widziani będą również wykonawcy związani z gminą Pszczyna i powiatem pszczyńskim, zarówno profesjonalni jak i amatorskiego ruchu artystycznego, w tym np. Paganda, Rock and Soul, Polonica, Sen, Barbara Broda-Malon z zespołem, sPolish Radio, Dream Atlas, Koziguar, Pszczyńska Grupa Rockowa (PGR).

Wśród proponowanych konferansjerów znaleźli się natomiast: Iwona i Bartłomiej Adamczak, Katarzyna Chlebny, Karol Wolski, Nina Nocoń oraz Łukasz Luszczak.

Enej
Gwiazdą Dni Pszczyny 2020 będzie zespół ENEJ · fot. Krystyna Janusz


Wydarzenie ma zwieńczyć widowisko zastępujące pokaz pirotechniczny. Pokaz ma cechować "innowacyjność, oryginalność, pomysłowość i zdolność przyciągnięcia uwagi uczestników". Jego wartość ma być nie mniejsza niż 20 000 zł.

Ile zatem w sumie będzie kosztowała tegoroczna organizacja Dni Pszczyny? Organizator zaznacza, że ocenie konkursowej podlegać będą oferty, których łączna cena brutto nie przekroczy kwoty 230 000 zł brutto.

Dokładny program wydarzenia poznamy w najbliższych tygodniach. Póki co, musimy uzbroić się w cierpliwość, dlatego zachęcamy do posłuchania najczęściej odtwarzanego hitu zespołu ENEJ, czyli "Kamień z napisem LOVE".

BM / pless.pl