POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Jaskułke Trio i goście

Widowisko muzyczne "Jaskułke Trio i goście" to propozycja Cafe u Telemanna na niedzielny wieczór. Trio wystąpi na dziedzińcu zamkowym w składzie Sławek Jaskułke - fortepian, Olo Walicki - kontrabas, Krzysztof Dziedzic - perkusja. Gośćmi bedą Mika Urbaniak - śpiew, Michał Szupica - wizualizacja oraz Dj Krime.

Koncert w Pszczynie jest częścią trasy Jaskułke Trio. Muzycy grają m.in. w Trójmieście, Toruniu i Warszawie. Bilety w cenie 20zł są jeszcze do nabycia w Cafe u Telemanna i restauracji Frykówka. Warto się pośpieszyć, gdyż w dniu koncertu bilet będzie kosztował 25zł.

Dla interautów mamy jedno podwójne zaproszenie na ten koncert. Wystarczy napisać krótko dlaczego chcesz wygrać te zaproszenie. Najciekawszą odpowiedź wybierzemy w czwartek wieczorem. Odpowiedzi prosimy dodawać w formie komentarza do tej wiadomości. W polu podpis należy wpisać email.

Współorganizatorem imprezy jest Muzeum Zamkowe. Patronat medialny objął portal pless.pl, Głos Pszczyński oraz radio MEGA FM.

mot


Krótko o artystach:

Sławomir Jaskułke jest absolwentem Liceum Muzycznego im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Ma 25 lat, a lista jego artystycznych zdobyczy jest już bardzo długa:

Laureat V Konkursu Standardów Jazzowych w Siedlcach. Zdobywca Klucza do Kariery XXVII Pomorskiej Jesieni Jazzowej oraz nagrody Stowarzyszenia Polskich Melomanów w Łodzi w kategorii Nowa Nadzieja 2001.

Nagrodzony w kategorii: najlepszy instrumentalista na IV Ogólnopolskim konkursie Młodych Zespołów Jazzowych w Gdyni. Nagroda programu Pegaz w kategorii muzyka za osiągnięcia artystyczne w 2001r. Zwycięzca JAZZ TOP 2001 i 2002 magazynu JAZZ FORUM w kategorii Nadzieja Roku.

Współpracował m.in. z: Davidem Murrayem, Erikiem Vloeimansem, Furio di Castri, Davidem 'Fuzz" Fuczyńskim, Maciejem Sikałą, Tymonem Tymańskim.

Jest członkiem kwartetu Zbyszka Namysłowskiego, a także liderem własnego tria, które z powodzeniem koncertuje w kraju i za granicą. Jeden z kompozytorów muzyki do spektaklu Arka Brykalskiego Garbaty Anioł Porno dla Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Ze swoim quintetem wystąpił w zeszłym roku na 44. JVC Jazz Jamboree. Ich koncert został okrzyknięty najlepszym występem festiwalu i jego największą niespodzianką.

Na swoim koncie ma wiele nagrań, m. in.: Sławek Jaskułke Live from Gdynia Summer Jazz Day 2001, Zbigniew Namysłowski Standards (płyta roku miesięcznika Jazz Forum 2003, nominacja do Fryderyka 2003), Jacek Kochan Double life of a chair, Emil Kolwalski Plays Brubeck, Pink Freud Sorry Music Polska, Bassisters Orchestra.

Kontrabasistą tria jest Olo Walicki, już w wieku lat piętnastu rozpoczął swoją karierę. W 1989 roku wraz z uznanym dziś muzykiem awangardowym Mazzollem założył swój pierwszy zespół "Niebieski Lotnik". Lata 1991-1993 zaowocowały założeniem kolejnych zespołów - "Trio Macieja Sikały" (wielokrotny "najlepszy saksofonista roku" według ankiet Jazz Forum), "Łoskot" - grupa z kręgu "yassowego", z którą Walicki gra do dziś oraz "Chamber Meeting" z amerykańskim gitarzystą Brandonem Furmanem i gdańskim akordeonistą Cezarym Paciorkiem. Po dwóch latach koncertowania w całym kraju m.in. na festiwalach "Jazz na Kresach" i "Gdynia Summer Jazz Days", "Chamber Meeting" wystartował w konkursie "Jazz Juniors ?92" na którym każdy z muzyków otrzymał nagrodę indywidualną w kategorii - najlepszy instrumentalista.

W roku 1997 odbył trasę koncertową w kraju w amerykańsko - polskim kwintecie z wokalistką Christine Correa, saksofonistą Gregiem Tardy, perkusistą i autorem projektu "Black Bird" Stevem Groverem i Leszkiem Kułakowskim, m.in. "Rondo Jazz Festiwal" w Słupsku. Po bardzo udanej współpracy Walicki zainicjował występ na "I Sopot Molo Jazz Festiwal" wraz z C.Correa i nowojorskim pianistą Frankiem Carlbergiem.

We wrześniu 1995 roku podjął się współpracy z folkowo - rockową formacją "Szwagierkolaska", z którą otrzymał nagrodę Fryderyka oraz Złotą i Platynową Płytę za album "Luksus". Od 1996 roku Walicki gra we wszystkich projektach Zbigniewa Namysłowskiego.

Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 30 płyt, brał udział także w nagraniach muzyki filmowej i teatralnej m.in. dla Zbigniewa Preisnera i Marka Kuczyńskiego. W 2003 roku napisał muzykę do spektaklu Ingmara Villqista "Sprawa Miasta Ellmit", którego prapremiera odbyła się 3 kwietnia 2003 roku na Scenie Malarnia Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Wraz z Mikołajem Trzaską przygotował przerywnik muzyczny dla międzynarodowego programu telewizyjnego "Bet on Jazz".

Krzystof Dziedzic - 27 lat, perkusja, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, zadebiutował na festiwalu Jazz Jambore'94 z Big Bandem prowadzonymprzez Andrzeja Zubka. Kilkukrotny laureat międzynarodowego konkursu Jazz Juniors w Krakowie. Na festiwalu Jazz nad Odrą'97 laureat nagrody indywidualnej. Współpracuje głównie z: Tomaszem Szukalskim,Wojtkiem Karolakiem, Piotre Wojtasikiem, Januszem Muniakiem, Adamem Pierończykiem oraz Michaelem Donato, Davidem Murrayem i Tuno Otenel'em.

Obecnie ukazuje się pierwsza studyjna płyta JASKULKE 3YO "SUGARFREE"

Mika Urbaniak - urodzona w 1981 roku, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. Mając 14 lat zaśpiewała na płycie Liroya "L". Nagrywała wspólnie z Mietkiem Szcześniakiem, Kayah, Grzegorzem Markowskim, Smolikiem, z którym wspólnie nagrała płytę Smolik & Mika Urbaniak "Who Told You".

DJ Krime - jest jednym z najlepszych polskich DJ'ów. Obecnie mieszka w Berlinie, często przyjeżdża do Polski grać i brać udział w prestiżowych zmaganiach. Jest dwukrotnym (i aktualnym) zwycięzcą zawodów turntablistycznych Vestax Extravaganza. Jest świetnym technikiem, turntablista oraz selektor nie koniecznie hiphopowych brzmień, ale także rytmów dancehall, old-school, funk. Ostatnio wydał również swój drugi mikstejp: "Return of Stamina Beatz". Niedługo będzie można go zobaczyć na drugiej części "DJ's Super Cuts", czyli kontynuacji turntablistycznego filmu, autorstwa Tuse (Dope Smokers Crew).

Dotychczasowe osiągnięcia:
- I miejsce Vestax Extravaganza Eliminacje na Wschodnią Europe 2001
- I miejsce Vestax Extravaganza Eliminacje na Wschodnią Europe 2002
- I miejsce Mistrzostwa Polski Djów ITF 2003
- II miejsce Wheels On Fire 2003 kat. Classic - I miejsce Wheels On Fire 2003 kat. Drums Deluxe