POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

III Festiwal Rekreacji i Sportu i zbiórka datków dla małego Roberta

W niedzielę, 22 września na pszczyńskim rynku odbędzie się III Festiwal Rekreacji i Sportu połączony z akcją charytatywną dla Roberta Krawca.

O godzinie 12.00 rozpoczną się prezentacje stowarzyszeń i klubów sportowych. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z szeroką ofertą aktywnego spędzania czasu dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na zakończenie sportowych atrakcji - o godzinie 17.00 - wystąpi zespół now.

Jak co roku podczas Festiwalu Rekreacji i Sportu można będzie przekazać datki na cele charytatywne. Tym razem organizatorzy przekażą je na rzecz Roberta Krawca.

Robert urodził się w 2012r. z chorobą genetyczną "Zespołem Aperta". Jest to zespół wielu wad wrodzonych układu kostno-szkieletowego, polegający głównie na przedwczesnym zrośnięciu kości czaszki powodujących deformację głowy i twarzoczaszki. Choroba powoduje również zrośnięcie się paluszków w dłoniach i stopach dziecka, a także usztywnienie i zrosty w stawach. Z powodu niedorozwoju szczęki i rozszczepu podniebienia ma problemy z prawidłowym gryzieniem oraz mową. Wymaga też ciągłej opieki wielu lekarzy specjalistów i rehabilitantów, a w codziennym życiu, całodobowego nadzoru rodziców. Choroba negatywnie wpływa na jego rozwój, powodując trudności w wielu dziedzinach życia i kontaktach międzyludzkich. Każda najprostsza próba nauczenia się, czy poznania czegoś nowego jest dla niego ogromnym wyzwaniem.

Chłopiec przeszedł już 3 operacje ratujące życie i 2 operacje dłoni. Swoją większą część życia spędza w przychodniach, w szpitalach i na rehabilitacjach. Leczenie wymaga ogromnego zaangażowania bliskich i ponoszenia dużych kosztów, które przewyższają możliwości jego rodziny. Roberta czekają jeszcze kolejne operacje dłoni, stóp i twarzoczaszki.

III Festiwal Rekreacji i Sportu

BM / pless.pl